پنج تصور رایج در گفتگو با مشاور

        

 تجربه مراجعه به مشاور، تجربه ای متفاوت از همه تجاربی است که از گفتگو با دیگران در ذهن داریم. همه ی افرادی که می‌خواهند به روان‌شناس مراجعه کنند، پيش‌فرض‌ها و تصوراتی درباره جلسه ی مشاوره و چگونگی صحبت درباره مسایلشان دارند. بعضی از این پیش فرض ها و تصورات ممکن است در روند مشاوره ایجاد مشکل کرده و یا باعث عدم رضایتتان از روند مشاوره شود. در اینجا به برخی از مهم ترین این پیش فرضها  اشاره می کنیم.

باید بدون وقفه به تمام سوالات مشاور پاسخ دهم

  يکی پیش فرض های اشتباه افرادی که به مشاور مراجعه می کنند اين است که اگر مشاور از آنان چيزی پرسید بلافاصله و کاملا قاطع بايد پاسخ آن را بدهند. چون در غير اينصورت روند مشاوره ‌شان با مشکل رو‌به‌رو می‌شود. يادتان باشد يک مشاور مجرب بهتر از هر کسی می‌تواند پذيرای عدم تمايل یا آمادگی شما برای پاسخگويی باشد.

  نبايد سکوت کنم

  يکی از تصورات نادرست افراد در زمان مراجعه به مشاور يا روان‌شناس، که می‌تواند باعث ایجاد اضطراب شود، اين است که در طول جلسه‌ی مشاوره نبايد سکوت کنند. این کار می‌تواند بسيار طاقت‌فرسا باشد و باعث می‌شود مراجع به جای تمرکز روی موضوعات اساسی دائم به اين فکر کند که چه طور مانع سکوت خود شود و موضوع بعدی که بايد مطرح کند، چيست. به جای نگرانی در اين‌باره بهتر است روی طرح موضوعات اساسی تمرکز کرده و اگر سکوتی پيش آمد بدون اضطراب و تشويش با آن کنار بياييد. در عین حال مدیریت جلسه را به مشاور واگذار کند. همه‌ی روانشناسان از نیاز مراجعان در ميانه‌ی صحبت خود ،آگاهند.

  بايد در همان جلسه‌ی اول همه چیز را بيان کنم

  این مسئله يکی ديگر از کابوس‌های مراجعان است. آنان تصور می‌کنند بايد همه چيز را در همان جلسه‌ی نخست بيان کنند. اين مسئله در ابتدای کار می‌تواند مشکلاتی را ايجادکند. زیرا ممکن است مراجع بعد از بيان زود هنگام موضوعات، معذب شده و حتی احساس گناه به سراغش بیايد، احساس ناخوشایندی که گاهی اوقات حتی باعث قطع جلسات می‌شود. بنابراين اگر برای بيان موضوعی دودل هستيد، به جای فشار آوردن به خود سعی‌کنيد فرصتی برای خود در نظر بگيريد تا بعد از تقويت رابطه با مشاور به بیان آن بپردازيد.

  نمی‌دانم چه چيزی بايد بگويم، روان شناس باید سوال بپرسد

  پرسيدن سوال توسط روان‌شناس خواسته‌ی  بسياری از مراجعان است به خصوص مراجعانی که می‌ترسند خودشان برای شروع صحبت پیش قدم شوند. البته اين ترس دلايل زيادی دارد ترس از مورد قضاوت قرار گرفتن يا گفتن مسائلی که اهميت چندانی ندارد. لازم است بدانيد بهترين کسی که می‌تواند تعيين کند چه چيزهايی بايد گفته شود، در درجه‌ی اول خود شما هستيد، روان‌شناس فقط می‌تواند بعد از شنيدن حرف های شما، کمک کند نکات مهم را بيشتر باز کنيد. به همين دليل نيز روانشناسان معمولاً تمايل ندارند از همان ابتدا شروع به پرسيدن سوالات پی‌درپی از شما بکنند. بهتر است در درجه‌ی اول به احساسات درونی خود اعتماد کنيد و آنچه را به نظرتان مهمتر است بيان کنيد.

  وقتی روان‌ شناس چيزی را يادداشت می‌کند يعنی من مشکل مهمی دارم

برخی از مراجعان تصور می‌کنند يادداشت‌کردن نشان‌دهنده‌ی عدم توجه روان‌شناس به آنهاست و برخی نيز تصور می‌کنند این کار نشانگر وخامت مسئله ی آنهاست. واقعيت اين است که روان‌شناسان نيز مانند هر فرد ديگری نمی‌توانند همه چيز را در ذهن خودحفظ کنند، در نتيجه ناچارند به يادداشت خلاصه‌ای از موارد بپردازند تا بتوانند به مراجعين خود بهتر کمک کنند. پس به جای نگران‌شدن در زمان يادداشت مشاور سعی کنيد فقط بر آنچه می گوييد تمرکز کنيد و اگر به رغم تلاش‌تان با هر بار دست به قلم‌شدن روان‌شناس تمرکزتان را از دست می‌دهيد اين موضوع را صادقانه با او در ميان بگذاريد تا به کمک همديگر راهی برای حل آن پيدا کنيد.

مقالات مرتبط

درباره ما


نزدیک هستیم ، آشنا شویم

گروه رشد و توسعه حال خوب آریا
گروه رشد و توسعه حال خوب آریا برگزار کننده کارگاههای تخصصی روانشناسی و مشاوره های تخصصی روانشناسی با شعار سلامت روح و حال خوب فعالیت خود را انجام میدهد.

شبکه های اجتماعی


گروه رشد و توسعه حال خوب آریا در تلگرام گروه رشد و توسعه حال خوب آریا در تلگرام

گروه رشد و توسعه حال خوب آریا در اینستاگرام گروه رشد و توسعه حال خوب آریا در اینستاگرام

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران- خیابان کارگر شمالی- نرسیده به تقاطع جلال آل احمد- پلاک 1857-طبقه 2- واحد 2

تلفن : 88967946-021

دفتر مشاوره : تهران- بلوار کشاورز- خیابان فلسطین- خیابان ایتالیا- ابتدای خیابان سرپرست- پلاک 31- طبقه 5- واحد 11

تلفن : 88967946-021

فکس : 88967946-021

ایمیل: info@metaravan.com

logo-samandehi

گروه رشد و توسعه حال خوب آریا :: 2012-2016 :: کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  شرکت فناور گستر روبینا  میباشد.